Midilli Turu (2 Gün 1 Gece)

Konaklamalı Tur BIR GECE KONAKLAMALI IZMIR CIKISLI YUNAN ADASı MIDILLI TURU
Kişi Başı 149 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

1. Gün:CUMARTESİ / (MERKEZ & GERA&AGIASOS) 

Sabah saat 08:00’ da Ayvalık gümrük’ te bulunan check-in ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ te o luyoruz. Buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli şehir turuna başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısında rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi eserleri geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının ye r aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçip Agiasos’a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kil isesi’ ni geziyoruz. Çarşı meydanında kahvelerimizi yudumluyoruz. Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam gerçekleşecek Yunan Gecesi için hazırlanıp, saat 21:00’da geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız Yunan Sirtaki Gecesini gerçekleştiriyoruz. 

2. Gün:PAZAR ( PETRA&MOLIVOS&MANDAMADOS & THERMI) 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyoruz. Thermi üzerinden Osmanlı Dönemi sonrasını n en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Molamızın ardından Mandamados’ a doğru yola çıkıyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret e diyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Molamızın ardından Molivos üzerinden ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek günümüzün ikinci durak yeri ola n Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından yemek ve yüzme molası için Petra’ya dönüş yapıyoruz. Petra ve Petra’nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Buradaki moladan sonra da Kaloni Körfezi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz.

Konaklama yapacağımız oteller : Silver Bay hotel , Mitilena Village , Lasia Hotel ,Marilena Hotel , Theofilos Hotel , Malemi Hotel

NOT: Otel konaklamaları grup yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

! Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Midilli Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir.

! Pasaportların kullanım süresi seyahat tarihinden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır. Lütfen kontrol ediniz.

* Hava şartlarından dolayı iptal olan gemi seferinden acentemiz sorumlu değildir.

* Her cumartesi çıkış mevcuttur.

SİNGLE ODA FARKI: +20 €

 

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  • GİDİŞ & DÖNÜŞ FERİBOT BİLETİ 

  • 1GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

   • AKŞAM YEMEKLİ YUNAN SİRTAKİ GECESİ • ŞEHİR VERGİLERİ

   • PROGRAMDA YER ALAN TURLAR

   • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ 

Dahil Olmayanlar

  • VİZE ÜCRETİ 150 € 

  • ÖĞLE YEMEKLERİ VE İÇECEKLER

  • MÜZE & ÖREN GİRİŞ ÜCRETİ

  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL

  • AYVALIK LİMAN VERGİSİ 50 TL

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
149 TL 75 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
157 TL 75 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
162 TL 75 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
165 TL 75 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
157 TL 75 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
162 TL 75 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
165 TL 75 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
157 TL 75 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
162 TL 75 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
165 TL 75 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
157 TL 75 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
162 TL 75 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
165 TL 75 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
158 TL 75 TL Ücretsiz