Yunanistan Sakız Adası Turu

Konaklamalı Tur SAKIZ-ADASI-1GUN-2GECE-TURU
Kişi Başı 159 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel Rehberlik

1.Gün Cumartesi

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA TURU

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda ofisimizde bulusup Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edip Kuzey Ada turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA) . Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü LANGADA. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Sonrasinda adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki AGİOS İSİDOROS kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz. Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir.

 

Dönüş yolunda adanın en büyük süper marketi LIDL’da alış-veriş molası.

 

2. Gün Pazar

GÜNEY ADA TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

 

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz.Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.Ardından öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.

 

2 veya 3* Oteller (Diana Hotel vb)

Kişi başı: 159 €

Single oda farkı: +25 €

0-4 yaş : 45 €

5-12 yaş: %50 indirimli

4* Oteller (Chandris)

Kişi başı: 179 €

Single oda farkı: +35 €

0-4 yaş  : 45 €

5-12 yaş: %50 indirimli

 

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Martı Tur programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.

 

 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

 

 • Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

 

 

 

 

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  -Feribot biletleri

  -Seçilen otelde oda+kahvaltı konaklama

  -Şehir merkezi ve Kuzey ada turu

  -Güney Ada turu

  -Ada içi tüm transferler

  -Acenta refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri

Dahil Olmayanlar

  -Taverna gecesi Canlı müzik, fix menü, limitsiz içki (uzo, şarap vs. yerel içkiler)

  -Yurt dışı çıkış harcı (150 tl)

  -Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

  -Kapı vize ücreti ve hizmet bedeli

  -Kişisel harcamalar

  - İzmir Çeşme transferi (20€)

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
159 TL 80 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
168 TL 80 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
173 TL 80 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
176 TL 80 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
168 TL 80 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
173 TL 80 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
176 TL 80 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
168 TL 80 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
173 TL 80 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
176 TL 80 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
168 TL 80 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
173 TL 80 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
176 TL 80 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
168 TL 80 TL Ücretsiz