Edirne Hidirellez Kakava Şenlikleri konaklamalı

Konaklamalı Tur EDIRNE HIDIRELLEZ KAKAVA ŞENLIKLERI KONAKLAMALı
Kişi Başı 4900 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Engelilere Uygun
 • MTTur Güvencesi
 • Araç içi İkramlar
 • Yöresel Alışveriş
 • Profesyonel RehberlikSELİMİYE CAMİİ –  3 ŞEREFELİ CAMİİ -  ESKİ CAMİİ - SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ), HADRİANOPOLİSİ -  BEDESTEN ÇARŞISI - SARAYİÇİ SEMTİ -  ESKİ SARAY MEYDANI - BALKAN ŞEHİTLİĞİ - II. BAYEZİT KÜLLİYESİ - SAĞLIK MÜZE’Sİ -     KARAAĞAÇ – KAKAVA ŞENLIKLERi   --  İĞNEADA - LONGOZ ORMANLARI - TEKİRDAĞ - EZİNE -CUNDA ADASI 

 

1.Gün: akşam belirtilen saatte belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Çanakkale yol güzergahından gidiyor uygun yerlerde vereceğimiz molalarımız sonrasında Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Arabalı feribot ile Gelibolu Yarımadası’na geçiyor ve Eceabat’ta serbest olarak kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Kahvaltımız sonrasında dünyanın en uzun birinci taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’den ilerleyerek, yıllar boyu Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri EDİRNE’ye ulaşıyoruz.

Edirne’de, MİMAR SİNAN‘ın 80 yaşında yaptığı SELİMİYE CAMİİ, 3 ŞEREFELİ CAMİİ, ESKİ CAMİİ,SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ), HADRİANOPOLİS’i çevreleyen surları gördükten sonra, öğle yemeğimizi Edirne’nin Meşhur tava ciğeri olarak alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında BEDESTEN ÇARŞISI’nda, Edirne‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişlerimizi yaptıktan sonra SARAYİÇİ semtine gidiyoruz. ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ, ADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’nı gezdikten sonra, II. BAYEZİT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZE’SİNİ geziyoruz. Öğleden sonra çoşku olu kutlamalarla baharın gelişini müdeleyen, KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ne zaman ayırıyoruz. Burada Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığıKAKAVA ŞENLİKLERİ’nde neşeli, keyifli saatler geçirdikten sonra otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz.


2.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Kırklarelin’de KARAGÖZ’ün heykelini görerek, KARADENİZ’in maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ DAĞLARI‘nın (ISTRANCA) buluştuğu İĞNEADA’ya hareket ediyoruz. Doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İĞNEADA sahilinde yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, Dünya'nın ender ekosistemlerinden olan LONGOZ ORMANLARI'nda yürüyüşler yapıyor ve fotoğraflarımızı çekiliyoruz. Doğa yürüyüşlerimiz sonrasında ÜÇ KEMALLER Şehri, TEKİRDA'a gidiyoruz ve keyifli bir yolculuk sonrasında Tekirdağ’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde yörenin meşhur köftesinden tatma imkanı buluyoruz.Yemeğimiz sonrasında ŞARAP DİYARI ŞARKÖY’e ulaşıyoruz. Burada şarap alışverişleri yaptıktan sonra, GELİBOLU’ya varıyoruz. Feribotla LAPSEKİ‘ye geçiyoruz ve ÇANAKKALE yolu üzerinden, EZİNE’ye ulaşıyoruz. Meşhur, EZİNE PEYNİRİ alışverişleri sonrasında, Cunda Adası’na hareket ediyoruz. Cunda Adası’nda meşhur Taş Kahve’de Türk kahvelerimizi yudumlayarak güneşin batışını seyretme keyfine vardıktan sonra, İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Uygun molalarla İZMİR‘e ulaşıyoruz. Bir başka MARTI TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Not: Hareket saatleri ve rehberimizin numarası sizlere 1 gün önce SMS yoluyla bildirilecektir.

MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.

Değerli Misafirlerimiz,

Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Dahil Olanlar

  *Lüks otobüs ile ulaşım
  *1 Gece Otel Konaklaması
  *Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(1)  ve Akşam Yemeği (1)
  *Acenta Refakati
  *Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  *Feribot Ücretleri
  *Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar

  *İlk Gün Sabah Kahvaltısı ve Öğle Yemekleri
  *Müze ve Ören Yeri Girişleri
  *Molalarda Alınan Ekstralar

Nakit

Kişi Başı Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
NAKİT VEYA TEK ÇEKİM
4900 TL 2450 TL Ücretsiz
Bonus Kart
3 Taksit
5174 TL 2450 TL Ücretsiz
Bonus Kart
6 Taksit
5321 TL 2450 TL Ücretsiz
Bonus Kart
9 Taksit
5439 TL 2450 TL Ücretsiz
Word Kart
3 Taksit
5174 TL 2450 TL Ücretsiz
Word Kart
6 Taksit
5321 TL 2450 TL Ücretsiz
Word Kart
9 Taksit
5439 TL 2450 TL Ücretsiz
Maksimum
3 Taksit
5174 TL 2450 TL Ücretsiz
Maksimum
6 Taksit
5321 TL 2450 TL Ücretsiz
Maksimum
9 Taksit
5439 TL 2450 TL Ücretsiz
Axess
3 Taksit
5174 TL 2450 TL Ücretsiz
Axess
6 Taksit
5321 TL 2450 TL Ücretsiz
Axess
9 Taksit
5439 TL 2450 TL Ücretsiz
Paraf
3 Taksit
5189 TL 2450 TL Ücretsiz